פרק ביניים לפטרונים – ספיישל פורים

זו לא טעות! זו הפתיחה + החלק של הלוגיסטיקה, שהוא חשוב מאוד הפעם כי יש מסיבת נורוז!

photo: Roozitaa cc-by-sa

היום, ה-27 באספנד 1397 להג'רה של מחמד, 2577 לעליית כורש הגדול, היא התוכנית האחרונה לשנת 1397/2577. ולכן היא מוקדשת לחג המתקרב – פורים.

אז מחר בערב אני משתתפת בהשקת ספרו החדש של מישאל ציון על מגילת אסתר, וקיבלנו רשות ואף בקשה להתפרע. אני משחקת את ושתי. אז חשבתי לעשות עליכם פיילוט של מה שאני הולכת להגיד שם. כלומר, שם יהיו לי משהו כמו 10 דקות, ויש לי כל כך הרבה יותר!

מסיבת נורוז המסורתית + פורים!

שימו לב! השנה החדשה נכנסת ביום רביעי ב-22:58:27 לפי שעון ישראל. חשבתי לעשות מסיבה ביום רביעי כי זו הזדמנות נדירה שבה אפשר לראות את הביצים זזות על המראה, אבל נראה לי שאת זה אראה לבד בבית, כי שלישי ורביעי מפוצצים לי בהרצאות ואירועים (היחיד מביניהם שפתוח הוא השקת הספר של מישאל בעלמא ביום שלישי ב-21:00) ואני לא רוצה להגיע למסיבה טרוטה ועצבנית.

אז מסיבת הנורוז השנתית היא הפעם פורים-נורוז: מותר ואף רצוי להתחפש, ומי שיבוא לא מחופש – צ'אדור ומקנעה יוצע לרבים, וגם עבא ועמאמה. כרגיל, הכיבוד הוא בסגנון עדות הכל אחד מביא משהו, בשרי או פרווה בלבד, גם מי שלא שומר כשרות (על השולחן אנחנו מחלקים למטבח כשר ומטבח לא כשר). פרסים מבשלים, אשכנזים מביאים דברים קנויים, המשקיעים יכולים לקבל ממני מתכונים, אבל דיר באלכ, מבשלים פרסי, כן?!

היא מתקיימת ברחובות בחמישי בערב, אבל כרגיל – רק מי שממלא בטבלת המי-מביא-מה, מקבל גם כתובת מדויקת.

אין רגע דל!

אירוע נוסף שאתם כבר מוזמנים להירשם אליו הוא שיעור הפרסית הגדול בעולם – בעקבות פרק 47 עם מתן פינקס, שגריר איראן בירושלים, החלטנו לשבור שיא עולמי ביום פרדוסי, הוא יום השפה הפרסית, שיוצא בדיוק בין שני חצאי הגמר של האירוויזיון. לקחת טרמפ גם על התיירות הבינלאומית שתבוא, ושיא האירוע יהיה כשכולנו נצעק ביחד לעם האיראני "מקומכם ירוק" (בשיעור אני אסביר מה זה אומר).

שאלה לפטרונים ולפטרונים בפוטנציה

פטרונים! לא כולם ענו על השאלה מלפני שבועיים על הערתו של הפטרון שביקש להישאר בעילום שם: תקציר: צ. תומך כדי שיהיה יותר תוכן איכותי זמין, ולכן מבקש שגם פרקי הפטרונים יהיו זמינים לקהל. הבעיה היא שאז פטרוני ה-1$ וה-3$ בעצם לא מקבלים שום ערך מוסף, מלבד שהם מקבלים את הפרקים חודשיים ומשהו לפני האחרים, ואם זה קשור לאקטואליה – אז בזמן האקטואלי. אמרו לי מה דעתכם!

חוץ מזה כרגיל, תודה על הבעת ההערכה שלכם: תודה לפטרונים שכבר מביעים את הערכתם אליי מדי חודש באתר פטריאון www.patreon.com/thamar, ובמיוחד ליוחאי בן עמי, תודה למי שקונים לי קפה בלי מחויבות ב- www.ko-fi.com/thamar, תודה על הקניות המואצות החודש באתר של הוצאת זרש www.zeresh.co.il – אנחנו כבר צריכים להדפיס שוב את מאמ"ה, שזה ממש מחמם את לבנו! ואפשר להזמין אותי להרצאות בתקציב גבוה דרך אנסטסיה אופק – אצלי – הרצאות עם ערך.

השיר של קיוסק

קיוסק באנגלית, זה סוג של תחפושת. אבל אני מניחה שאתם מבינים, אז בלי תרגום הפעם (כן, הפטרונים מקבלים תרגום של שירי קיוסק!) (וגם הכַּנֶּרֶת שרה ולא ארש, והיא מנגנת בפסנתר ולא בכינור. ממש תחפושת!)

תקציר הפרקים הבאים

בזמן האחרון היו יותר שינויים מאשר תוכנית אז קצת איבדתי כיוון. נראה לי שמה שיהיה זה:

ספיישל פורים – ההרצאה שלי מבית אביחי ב-10.3 תעלה בפורים מחוץ למניין, או בתור הפרק של ה-25.3 כי אני לא רואה מתי אני מקליטה עם אילן בשבוע הקרוב. חוץ מפורים ונורוז יש גם שלושה ימי חופש מהגן של הקטן, הופעה של שחר, אבי ילדיי הגדולים בבית העמודים בת"א ב-22.3, חפשו "קומבו ג'אז" ובואו, ימי הולדת של שלושת ילידי מרץ 2013 במשפחה (שניים מהם נולדו בנורוז!), בקיצור – אין רגע דל.

ב-1.4 נדבר על שקרים ו/או על סיזדה בדר (זה הזמן להזמינכם לסיור ערי הבירה, האירוע בפייסבוק מתוזמן לסיזדה בדר 1399/2579)

ב-8.4 פרק 51 עם אילן אבקסיס,

ב-15.4 עוד פרק בלשני כי קיבלתי עליו המון פידבקים טובים מהפטרונים. אחרי פונולוגיה 101 אולי נדבר הפעם על מורפולוגיה, ואם עדיין יהיו מעט פטרונים, אז גם נדבר על השמות שלכם בהקשרי מורפולוגיה.

ב-22.4 סוף סוף פרק 50 החגיגי עם אורי גולדברג, כי אנחנו צריכים להקליט אותו מחדש!

ב-29.4 נראה לי שסוף סוף אקיים את הבטחתי ליומני הנסיכה. זה היה אמור להיות הפרק של יום האישה ופשוט לא הצלחתי להגיע אליו עם כל בגידת הטכנולוגיה שנכנסה לתוך טירוף מרץ.

ב- 6.5 חוזרים למניין הפרקים הנורמלי. בפרק 53 נכיר את בן ציון יהושע, מחבר הספר "סימורג" וכל כך הרבה דברים מגניבים נוספים שקשה לי להחליט מה קודם (ובטח יהיו לנו כמה פרקים).

פרק ביניים ב-13.5 – יומיים לפני שיעור הפרסית הגדול בעולם, חייב להיות בלשני! אולי על החייאת השפה הפרסית, אולי על פרסית קלסית. נראה.

בפרק 54 (20.5) נשוחח עם אמן הלחימה האיראני-שוודי-אוסטרלי חשי אזאד, אני מאוד מקווה!

פרק לפטרונים בלבד ב-27.5 – נראה מה יהיה…

בפרק 55 אנחנו פוגשים את אשת התקשורת ובונת הגשרים המהממת שירלי שמסיאן, ובפרק 58 את סהר אזרפרד, שגם היא מתעשיית הגשרים.

ואני צריכה להתחיל כבר לסגור ליינאפ לפרקים 56 והלאה:

יש לנו שיחות עם פרויז ווסוק, הצייר של השאה;

עם הפייטנית הנהדרת מורין נהדר;

עם פרופ' עמוס פרומקין מהחוג למדעי כדור הארץ על אדמת איראן. כלומר על אודות תופעות גיאולוגיות באיראן – מפחידות כמו רעידות אדמה, שקיעת אדמה ובולענים, וטובות כמו מערות מלח ועוד.

מדען הטילים עוזי רובין הסכים לשוחח איתי! אנחנו נדבר על טילים, יהיה פיצוץ!

עם מנחם מרחבי נדבר על חגים באופן כללי (לא לכבוד חג מסוים), בהקשר של זהות איראנית מול זהות אסלאמית.

עם ד"ר שי סקונדה מתחום האיראן-תלמוד;
עם רובי נמדר על השירה הפרסית, שאותה גילה בגיל 22;
עם פרופ' שלום גולדמן מאוניברסיטת מידלברי בארה"ב, על מערכת היחסים הלא אידיאלית בין הרפובליקה האסלאמית למיסטיקה שיעית.
שיחה עם מספרת הסיפורים עדנה קנטי על משפחתה המתועדת בספרה "אהבה וצרות אחרות";
עם אופיר חיים נדבר על הגניזה האפגאנית.
עוד שיחה עם יסמין שלום מוטהדה על נשים איראניות חזקות;
עוד שיחה עם חנה ג'האן פרוז על מה שהיא תרצה…
עוד שיחה עם נויד טוביאן על תנועות התנגדות באיראן.
עם דני מוג'ה נדבר בעיקר על קולנוע איראני, אבל איך אפשר בלי כמה שירים על חשבון פשוט.
שיחות עם אנשי תקשורת ישראלית בפרסית כמו שירלי שמסיאן וסהר ;
קרוסאובר עם הפודקאסט "שרת התרבות", של עידו קינן, שנדחה כי יש לו 20 פרקים מוקלטים שהוא צריך עוד לערוך;
השגתי גם הסכמה מדיפלומט זר שמוצב בארץ ושירת קודם באיראן, פרטים כשנסגור תאריך

 

 

 

תגובתך